Kaymak Gibi Seks Hikayeleri!

Amıma Yapılan Ağdayla Başlayan Lezbiyenliğim! (16)

Webcammen met de geilste amateurs!

Amıma Yapılan Ağdayla Başlayan Lezbiyenliğim! (16) (Selin 22 Y., Ankara)

Akşam olmuş, Aylin'le Ahmet de gelmişti. Aylin'in yüzünde değişik bir ifade vardı. Hemen odaya çekip neler olduğunu anlattırdım. Ahmet'le arabada sevişmişler, en ince detayına kadar anlattı. Aylin'i hemen yatağa attım, kısa bir öpüşme elleşme faslı yaptık. Bu esnada aşağıdan teyzem seslendi, "Kızlar yemek hazır, hadi gelin!" diye. Yemeğe indik. Yemek epey uzun ve alkollü oldu. Kendimizi yatağa ne zaman attık, ne zaman uyuduk anlamamıştım.

Ve ne çabuk sabah olmuştu, onu da anlamadım. Teyzem bizi uyandırdı. Duşumuzu aldık, hazırlandık, hızlı bir kahvaltının ardından Paris'e indik. Neşe bizi gezdirdi. Meğer bizim bilmediğimiz nekadar güzel yerler varmış Paris'te. Epey bir de alışveriş yaptık. Biz bir kuruş harcamadık tabii, aldıklarımızın parasını hep teyzem ödedi. Sonra bizim Dil okulunu gezmeye gittik. Teyzem okuldaki görevlilerden okul hakkında biraz bilgi aldıktan sonra, yurttaki odamızı da görmek istedi. Odamızı göstermeye çıktığımızda, odada Nadia ile karşılaştık. Nadia ile teyzemi tanıştırdığımızda, teyzem bize kızarak, "Keşke arkadaşınızı da getirseydiniz!" dedi. Odaya biraz bakındıktan sonra, tekrar aşağıya indik. Yurdun kafeteryasında hep beraber birşeyler içtikten sonra, teyzemle Neşe geri döndüler.

Nadia, Aylin ve ben odaya çıktık tekrar. Aylin'le aldığımız kıyafetleri ve iççamaşırları deneyip çıkarıyorduk. Biz giyinip soyundukça, baktım Nadia'nın eli amına doğru gidiyordu. Üzerine atladım, kısa bir öpüş faslından sonra, "Ne o kız, çok mu azdın?" dedim. Nadia uslu bir çocuk gibi dudağını bükerek kafa salladı. İşte o anda bende film koptu, Nadia ile deli gibi öpüşmeye başladık. Ne ara üçümüz çıplak olduk ve sevişmeye başladık anlamamıştım. Ben Nadia'nın bal kutusunu yalarken, Aylin benimkini, Nadia da Aylin'inkini yalıyordu. Koro halinde inliyorduk.

Bir süre sonra boşalmak üzere olduğumu fark ettim ve Aylin'e durmasını söyledim. Aylin'e aleti beline takmasını söyledim. Dediğimi yaptı. Nadia ile 69 olduk, ben Nadia'nın üzerinde dört ayak duruyordum. Aylin'e, "Aleti kremle ve gir içime!" dedim. Dediğimi ikiletmedi. Nadia alttan amımı yalarken, Aylin de arkama geçmiş, ufak ufak köklüyordu amıma. Derken tamamı içimde bir süre bekledi ve tempoyu arttırmaya başladı. Ben ilk orgazmımı yaşıyordum. Aylin kremlediği parmağını da arka deliğime sokmuş, iyice bana ateş basmasını sağlamıştı. Her yerimi ter kaplamıştı. Nadia sağolsun, alttan zevk suyum terim ne varsa yalıyordu. Aylin'in de çıplak teni terli tenime çarptıkça 'Şak, şak!' ses çıkarıyordu.

Aylin arkamdaki parmak sayısını ikiye çıkarmıştı. İçimden (Anlaşılan kızım bugün götü kaybedeceksin!) dedim, herşeyi akışına bıraktım. İkinci orgazmımı da yakalamıştım. Aylin, "Kızım yoruldum valla!" dedi. "Durma ya, devam et!" dedim. Aylin sokup çıkardıkça, sinirli sinirli, "Al bakalım amına koduğumun orospusu, al!" diye mırıldanıyordu. Normal zamanda böyle konuşsa ağzını burnunu kırardım, ama bu sözler şimdi beni iyice tahrik etmişti. Aylin'in götüme soktuğu üçüncü parmağı ilkin canımı yakmıştı, ama kremi hiç esirgemediği için bir süre sonra rahatlamıştı arkam. Ben bu zevk dalgasında yüzerken, Aylin amımdan çıkardığı aleti götüme soktu. İlk hamlede yarısı girmişti. "Kızım çıkar, tuvaletim geldi!" dedim. "Yok, rahat ol, öyle sanırsın!" dedi.

Ben de hırsla Nadia'nın amına yumuldum. O da bu yumulmanın hırsı ile, dilini Aylin'in boşalttığı amıma soktu. Aylin amımdan yeni çıktığından, Nadia'nın dili amımın derinlerine girebiliyordu. Aylin ise aletin tamamını götüme sokmuş ve hafif tempo ile gidip geliyordu. Zevkten inlemiyor haykırıyordum. Farkında olmadan Nadia'nın amını ısırmışım, ama bunu Nadia'nın, "Harikasın, ısırmaya devam et!" demesi ile anladım. Hayatımın en güzel orgazmını üçüncüde yakalamıştım ve resmen Nadia'nın üzerine yorgan gibi yapıştım. Aylin halen götüme sokuyordu. "Dur kızım, yeter!" dedim.

Aylin götümden çekilince ben de Nadia'nın üzerinden kalktım. Bacaklarımı birleştiremiyordum ve yeni doğan kuzu gibi yalpalıyordum. Banyoya zor attım kendimi. Direkt soğuk su ile yıkandım ve malum, deliklerimin toparlanmasına çalıştım. İyi gelmişti. Odaya döndüm. Baktım, Nadia aleti takmış, Aylin'e çalışıyor, Aylin de yastığı çarşafı kemiriyordu. Oturdum pørnøfilm seyreder gibi onları izledim. Normal zamanda amım sulanacakken, o kadar çok sevişince hiçbir kıpırdanma olmadı. Nadia'nın performansı harikaydı, resmen Aylin'i evire çevire sikiyordu. Bir o deliğine sokuyor, bir diğer deliğine sokuyordu. Arada bir kucağına alıyor, arada bir ayağa kaldırıp sokup çıkarıyordu. Gördüğüm ve görmediğim bir sürü pozisyonu deniyor ve Aylin'i orgazmdan orgazma ulaştırıyordu.

Sonunda Aylin'in de pili bitmişti. Nadia belinden aleti çıkarıp bize uzattı ve "Hadi şimdi de siz beni sikin!" dedi. Ama biz, "Yemekten sonra yaparız!" dedik. Nadia, "Kızım ne yemeği, saatin kaç olduğunun farkında mısınız?" dedi. Saate baktığımda, "Oha!" dedim, saat 04:25'i gösteriyordu. Bu saate kadar seks yaptığımıza inanamıyordum. Nadia haklıydı, onu da sikmek lazımdı. Aylin'in hiç hali yoktu, iş bana düşmüştü. Hemen bir enerji içeceği içtim. Bu arada Aylin banyoya girdi. Aylin banyodayken Nadia'nın da işini bitirdim, ama ben de bitmiştim. Üzerimi dahi giyinmeden yatağa attım kendimi, gözlerim hemen kapandı.

Öğlene kadar deliksiz uyumuştum, başımın ağrısı ile kalktım. Bir duş alayım kendime geleyim dedim, ama sular kesikti. Koridora çıkıp genel duşa baktım, suyu akıyordu. Hemen odama gidip üzerimi çıkardım, havluya sarındım, şampuanımı alıp geldim. Kabinlerden birine girdim. Buradaki kabinlerde kafanız ve dizinizin altı haricindeki kısıma denk gelen yerde panel vardır. Kabinden dışarıyı seyredebilirsiniz. Ben de duşa girdiğimde öyle yapıyordum.

Duşa bir kız daha geldi belli ki o da akşamdan kalmaydı. Suratı sirke satıyordu. Benim ile aramda bir duş kabini bırakarak o da duşa girdi. Yıkanmıyor öyle suyun altında duruyordu. Ben de merak ettim niye böyle yapıyor diye onun için duşumu ağırdan aldım. Sonra kız yıkanmaya başladı, kendine gelmişti yavaş yavaş. Ben de duştan çıktım, havluma sarınıp, kurutucuda saçımı kurutuyordum. Bu kız geldi. Havlusu benden tarafta asılıyıdı. Çırılçıplak gelmişti, bana çok yakın geçti ve teninin sıcaklığını hissettim. Harika bir sarışındı. Ama o an benimle sevişmek istese sevişmeye gücüm yoktu. Tekrar odaya gittim.

Bu arada Aylin gelmiş, not bırakmıştı, merak etmiş beni. Arayıp iyi olduğumu, odada olduğumu söyledim. Bana, "Saunaya git, ter falan at, iyi gelir!" deyince hak verdim, giyinip saunanın yolunu tuttum. Yoldayken teyzem aradı, Paris'e gelmişler. Nerde olduğumu sordu. Ben de, "Saunaya gideceğim!" deyince, "Biz de geliyoruz!" dedi ve Neşe ile geldiler. Saunaya beraber girdik.

Teyzem görevliye, "Yeğenim ile aynı odada masaj istiyorum!" dedi. Saunaya geçtik, iyice terledik. Saunada bizden başka herkes Havva Ana kılığındaydı. Teyzem ve Neşe gülüşerek çevresindekilere çaktırmadan bakıp dalga geçiyorlardı. Üç tane birbirinden seksi ve çıtır kız iyice terlemişler ve terlerini tüm vücutlarına sürüyorlar. Parlak tenleri seksi bir hal alıyordu. Onlarla muhabbet kurabilecekken, teyzem yüzünden muhabbete giremiyordum. Teyzem bana, "Kızlardaki cesarete bak, valla kızım sen hiç cesur değilsin!" dedi. Ben de, "Siz cesur musunuz, siz de değilsiniz, aynı benim gibi sarınmışsınız havluya!" dedim. Teyzem, "Kızım senin yaşında değiliz ki biz, çıkar rahatla!" dedi. "Yok, böyle iyi!" dedim, teyzem üstelemedi.

Bu arada kızlar resmen kendini okşuyordu, deliriyordum. Ve onları izledikçe enerjim yerine geliyordu. Farkında olmadan bacaklarımı hızla açıp kapatıyormuşum. Teyzem, "Çişin varsa git kızım, buraya işeme!" dedi kahkaha atarak. Gülümsedim ve WC'ye gittim. Girer girmez kendimi okşadım. Birkaç saniye sonra sarsılarak boşalmıştım.

Saunaya geri döndüğümde teyzem ile Neşe beni kapıda bekliyorlardı, masaj sıramız gelmiş. Odaya geçtik, kadın ikimizin de üzerindekileri bir çırpıda alıp, ikimiz de çıplak kalınca irkildim. Ama teyzem irkilmemişti. Teyzem yüzükoyun yatarken eğildiğinde amının içinin parladığını gördüm. Teyzem de biraz önceki manzaradan etkilenmişti. Kadınlar bize masaj yapıyor, biz de sohbet ediyorduk. Odanın ışıkları kapalı, ama mum ışıkları ile aydınlanıyordu ortalık. Teyzemin biçimli kalçalarını kaçamak bakış atarken teyzem birkaç kere yakalamıştı beni.

Masaj bitmişti. Teyzem, "Yağlardan arınalım!" dedi ve duş kısmına geçtik. Buradaki duşlarda kabin yoktu. Teyzem tereddüt edince gülümsedim. Teyzem de, "Aman canım Fransa'da kim görecek, gelenler de kadın ya, bendeki onlarda da var!" dedi. Duşa girdik. Teyzem sırtını sabunlamamı istedi, yağlardan arınalım diye. Ben de elimdeki şampuanla sırtını sabunladım. Teyzem, "Elin değmişken kalçalarımı da sabunla!" dedi. Ona çaktırmadan kalçalarını okşar gibi sabunladım. Sonra o elini şampuanladı ve benim arkamı sabunladı. O sabunlarken çok azmıştım, nerdeyse teyzemin üstüne atlayacaktım, ama zor tuttum kendimi.

Duşumuz bitince dinlenme bölümüne geçtik. Neşe bizden önce çıkmış, dinlenme bölümünde bekliyordu. Daha duş almadığını, yağın iyice yemesini istediğini söyledi. Sohbet ettik bir süre, sonra o da duşa gitti, geldi ve oradan çıktık. Dinlenirken teyzem, "Yarın güneye inelim, sen de gelir misin?" dedi. "Olur geliriz!" deyince, teyzem, "Yok Aylini getirme, üçümüz gidelim!" dedi. Ben sorar gibi bakınca, "Belki sen, ben ve Neşe aynı odada kalırız..." dedi. "Tamam!" dedim ben de. Yurda gidince Aylin'e durumu anlattım. Aylin biraz bozuldu, ama ben ona harika bir oral yaptım ve gönlünü aldım.

Sabah olunca teyzemlerle havaalanında buluştuk. Ve tahminimde yanılmadım, yine 'Cap d'adge' yolcusuyduk. Gülümsedim. Neşe, "Neden güldün?" dedi. Ben de, "Bilseydim fazla kıyafet almazdım!" dedim, birlikte güldük. Yine aynı otele gideceğimizi düşünürken, bu sefer aynı bölgede, villaların olduğu yere gittik. Her bir villa çevresi yüksek tahta perdelerle çevrili, sauna, hamam, yüzme havuzu ve iki odası, salonu, mutfağı olan bir alana sahipti. Villamıza geçtik. Teyzem bana hediye aldığını söyledi. Baktım bikini almış. Çok sevindim, teşekkür ettim. "Giy bakalım!" dedi. İçeri geçtim giyinmek için, teyzem de benimle geldi.

Bikini denilen şey sadece göğüs uçlarını kapatan üst ve sadece amımı örten, arkası string şeklinde, pembe bir avuç kumaştan ibaretti. Giydim, teyzem bana bakıyordu. "Teyze kaça aldın?" dedim ısrarla. 300 Euro verdiğini söyledi. Ben de, "Çok vermişsin, çıplak gezmekten bir farkı yok bunun!" dedim. "Bilmiş seni!" dedi, kalçama bir şaplak attı, "Hadi gel Neşe de görsün!" dedi. İçeri girdiğimde Neşe'de de benim bikinin siyahı vardı ve çok seksi olmuştu. Teyzeme, "Sen ne renk aldın?" dedim. Teyzem de gülümsedi ve "Ten rengi!" dedi. Teyzeme de, "Hadi giy!" dedik. Teyzem giyip geldiğinde afallamıştım. Teyzem öyle bir bikini bulmuştu ki kendi ten renginde. Önce çıplak sandım, ama sonra çıplak değilmiş. "Harikasın teyze ya!" dedim. Teyzem de, "Kimin teyzesiyim!" dedi ve sarıldık. "Hadi inelim plaja!" dedik ve indik.

Tabiki herkes çıplaktı. Etrafı kolaçan ettik, biraz tenha erkek yoğunluğunun az olduğu bir bölgeye geçtik, oturduk. Üçümüz de bikiniyleydik. Plajdakilerin geneli gençti, dolayısıyla düzgün fiziklilerdi. Seyretmeye doyum olmuyordu. Hep birlikte denize girdik. Çaktırmadan dokunuyorduk, ama teyzemle dokunmanın ilerisine gideceğimi düşünmüyordum, onun için Neşe'ye yoğunlaşmıştım. Plajda biraz yürümeye karar verdim, daha tenha yerler aramaktı niyetim ve öyle bir yer bulmuştum. Ufak bir kumul vardı ve arkasında bir boşluk ve yine kum tepesi vardı. Tam aşağı inecekken ağaçların altında iki kadın gözüme çarptı, hemen eğilip onları izledim. Bir kumral, bir sarışın kadın, ikisi de çırılçıplaktı.

Sarışın domalmış harika amcığını bana doğru dönmüş, esmerin amını yalıyır, esmer ise eline aldığı vibratörü yalıyordu. Sonra sarışın hafif doğruldu ve esmerle öpüşmeye başladı. Bu arada ben de kendimi okşuyordum. Derken arkamdan bir ses geldi, "Nerdesin kızım ya?" diye. Döndüm baktım, teyzem. Hemen 'Sus!' işareti yapıp, eğilmesini söyledim. Eğilip yanıma geldi ve beraber röntgenlemeye başladık. Teyzemle dipdibeydik. Sarışın kız esmere sırtını dayamış, esmer sarışının amını kurcalıyordu. Aynı anda, ya kulak memesini emiyor, yada kulağına birşeyler söylüyordu. Teyzemin nefes alışverişi artmıştı. Denemek için, "Kalkalım!" dedim. Teyzem, "Otur kızım ya, canlı pørnø!" dedi. Benim de zaten kalkmaya niyetim yoktu.

Sonra kadınlar 69 oldular ve seksi noktaladılar. Teyzemin çok etkilendiğini farkettim. Onların sevişmeleri bitmiş, ama ikimiz de birbirimizle burunburunaydık, kıpırdayamıyorduk, derin soluk alıp veriyorduk. Dudakları dudaklarıma yakındı, ama hamleyi teyzemden bekledim. Teyzem kısık ve şehvetli bir sesle, "Gidelim hadi!" dedi. Ben de, "Tamam!" dedim. Sahilde teyzemle hiç konuşmadık, hiç birbirimize bakmadık. Sanırım ikimiz de utanmıştık. Villamıza geldik. Öğlen sıcağını burada geçirme kararı aldık. Ben havuz kenarında gölgeliğe geçtim teyzem de mutfağa birşeyler hazırlıyordu. Neşe de güneşlenmek için yağlanmış ve şezlonga yatmıştı. Ben de neşeyi izliyordum. Karnını, bacaklarını okşuyordu yağ sürme bahanesi ile. Arada bir elini bikinisinin üzerinden amına ve göğüslerine götürüyordu. Neşe'nin okşamaları sıklaşmış ve sertleşmişti.

Mutfaktan havuz kenarı gözüküyordu, teyzeme baktım, o da gülüyordu. Teyzem, "Yemeğe bak, ben duşa giriyorum!" dedi. Ben de, "Tamam!" dedim ve mutfağa geçtim. Mutfağın belli bir açısından kapı açık kalırsa genel duşun büyük bölümü rahatlıkla gözüküyordu. Ve teyzem de kapıyı açık bırakmıştı. Duşun altında saçları süt gibi göğüslerine değiyor, boynundaki kalpli kolyeden başka üzerinde hiçbir şey yoktu. Eğilip şampuanı aldı ve başına döktü. Bu esnada arkasını dönmüştü. Tanrım ne seksi kalçalardı. Arada bir yemeğe bakıyordum, ama genellikle gözüm teyzemdeydi. Teyzem duştan seslendi, "Bana bakarken yemeği yakma!" diye. "Yok teyze sana bakmıyorum!" dedim. Teyzem, "Kör değilim, sen ordan beni görüyorsan, ben de seni burdan görüyorum!" dedi. Cevap veremedim. Teyzemde kapıyı kapatmak yada kendinden sakınmak gibi bir girişimde bulunmadı. Ben de yine teyzemi izlemeye devam ettim.

Yemek pişmişti, altını kapattım ve duşun kapısına geldim. Teyzeme daha net bakıyordum. O da benimle sohbet ediyordu ve duşunu ağırdan alıyordu. Şampuanla amının dudaklarını ve içini sabunladı. İşte o an benim eriyip bittiğim andı. Gözümü alamıyordum. Teyzemle göz göze geldik ve gülümsedi. Sonra arkasını döndü ve kalça arasını da sabunlayıp yıkadı. Bana, "Git Neşe'ye bak gel, ne yapıyor?" dedi. Hızlıca gittim baktım, Neşe şezlongunda güneşlenmeye ve kendini okşamaya devam ediyordu. Duşa geldiğimde teyzem sırtı dönük durulanıyordu. Teyzeme, "Şezlongda uzanıyor halen!" dedim. Teyzem, "İyi, sen de gir duşa, tuzunu at!" dedi. "Tamam girerim birazdan!" dedim. "Gel kızım koca duş, yağmur gibi de akıyor tepeden!" dedi. Bunu söylerken benim gözüm o biçimli kalçalarındaydı.

Duşa doğru ilerledim, teyzem, "Çıkarsana kızım bikinini, kimden çekiniyorsun?" dedi. Ben de (Tamam anlamında) kafa salladım, ama her yanımı ateş basmıştı. Bikinimi yavaş yavaş çıkardım, çıkarırken de arkamı teyzeme döndüm. Yani domalarak, harika bir manzara çıkardım teyzeme. Teyzem, "Bir daha bak gel Neşe'ye!" dedi. Üzerime bir havlu geçirdim ve Neşe'ye baktım geldim, sırtı dönük uyuyordu. İçeri geçtim ve teyzeme söyledim. "Tamam, gel bakalım buraya!" dedi. Üzerimdeki havlu ile yanına geldim. Havluyu açtı, "Hımmm!" dedi ve suyu açtı. Kendi elleri ile beni yıkıyordu. Bütün vücudumu sabunlayıp, her yerimi okşarcasına yıkıyordu. Bu esnada ona çaktırmadan orgazm olmuştum.

Bu arada teyzem konuşuyordu, cinsellikten, ilişkilerden bahsediyordu. Cinselliği denemek için hem cinslerinden yardım alabileceğini, iyi bir ön sevişmeyi hemcinslerinle yaptığın deneyimlerden kazanacağını falan söylüyordu. Başım zevkten dönüyordu. "Partnerin senin amını yalayabilir, onun için her duşta amını ve arka deliğini temizle!" diyordu. Bunu derken parmağının birini arka deliğime sokmuştu. İstemsiz bir şekilde inlemiştim. Teyzem, "Hoşuna mı gitti?" dedi. Cevap veremedim, ama (Evet anlamında) kafa salladım. Teyzem, "Güzelll!" dedi. Aynı elinin diğer parmağı ile de amımım dudaklarının arasında gidip geliyordu. Teyzeme, "Ne olur dur teyze, kuduruyorum!" dedim. "Rahat ol!" dedi, bunu derken de sırtımı hafif itip beni az biraz domaltmıştı.

Şimdi götüme iki parmağını sokmuştu. Teyzem, "Demek arkadan almışsın, yoksa bukadar rahat girmez bu!" dedi. Ben de, "Hı hı!" dedim. "Kiminle?" dedi. "Arkadaşımla!" dedim. "Adı ne?" dedi. "Nadia!" deyince, parmakları içimde durdu. Birkaç saniye sonra yine devam etti. "Neyle soktu?" dedi. "Belden bağlamalı!" dedim. "Peki sen de ona soktun mu?" dedi. "Evet..." dedim, artık zevkten kuduruyordum, "Amını götünü siktim!" dedim. "Neyle kızım? Bak önünde alet yok!" diyerek şap şap amıma vurdu ve ben orgazmımı olmuştum. Titreyerek boşalıyordum, ama teyzem durmuyordu. "Bende belden bağlamalı var, onunla siktim!" dedim. "Getirdin mi?" dedi. "Hayır!" dedim. "Nerde, okulda mı?" dedi. "Evet!" dedim. Bu arada iyice domaldığımı farkettim. Sarsılarak, kasıla kasıla bir kez daha orgazm olmuştum. Artık ayakta duracak halim kalmamıştı ve duşta olduğum yere oturdum.

Teyzem de arkama geçip oturup, çıplak bedenini bana yasladı. Başımı öptü, göğüsne bastırdı ve saçlarımı okşadı. Kendime geldiğimde, "Hadi toparlanalım!" dedi. Hemen bornozları giydik ve mutfağa geçtik. Havuz kenarına baktığımızda Neşe çırılçıplak kalmış, amını götünü güneşlendiriyordu. Neşe'ye seslendik, o da geldi ve yemeğimizi yedik. Ben biraz uyumak için müsade istedim. Teyze ile Neşe beraber aynı odada kalacaklar, ben de diğer odada yatacaktım. Odama geçtim, bornozumu çıkardım ve çırılçıplak yattım...

[Selin]

Amıma Yapılan Ağdayla Başlayan Lezbiyenliğim!
Tüm Bölümleri

Hikayeni Yolla 66Seks Hikayeleri

18+ YASAL UYARI:
Amıma Yapılan Ağdayla Başlayan Lezbiyenliğim sitesi 18 yaşından büyükler için Seks Hikayeleri içermektedir. 18 yaşından küçük iseniz veya bulunduğunuz ülkede Lezbiyen Seks Hikayesi okumak kanunen yasak ise, bu siteyi derhal terkediniz!

ÇEREZ (COOKIE) POLİTİKASI:
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.

Copyright © All rights Reserved. The Netherlands. Contact E-Mail: